Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Školy a škôlky

Školy a škôlky predstavujú špecifické priestory s vysokými nárokmi na kvalitu osvetlenia. K vytvoreniu optimálneho prostredia pre vzdelávanie a zdravý rozvoj detí je nevyhnutná správne navrhnutá osvetľovacia sústava. Takéto osvetlenie podporuje koncentráciu, schopnosť vnímať a učiť sa i vizuálny komfort detí a učiteľov. 

Jedným z hlavných aspektov osvetlenia v školách a škôlkach je dostatočná intenzita svetla. Detské oči potrebujú dostatok svetla na tvorenie, učenie, objavovanie a sústredenie sa na úlohy. Nakoľko deti v tomto prostredí trávia veľkú časť dňa, je potrebné eliminovať akékoľvek rušivé vplyvy (vysoká či nízka intenzita svetla, príliš studená farba svetla, oslňujúce osvetlenie…). Osvetlenie by malo byť rovnomerné, bez tmavých miest a prílišných kontrastov.

Svietidlá umiestnené do škôl či škôlok musia byť bezpečné, odolné a musia verne zobrazovať reálne farby predmetov (pomôcok, obrázkov v učebniciach či zošitoch…). Úlohou osvetlenia v škôlkach je vytvoriť príjemnú domácku atmosféru. Deti sa hrávajú na zemi a pozerajú často do stropu – nepriame osvetlenie a teplá farba svetla sú do tohto prostredia ideálne.

Smart riešenia osvetlenia dokážu pozdvihnúť prostredie škôl a škôlok na vyššiu úroveň. Tieto riešenia umožňujú inteligentné riadenie a optimalizáciu osvetlenia na základe aktuálnych potrieb detí i učiteľov. Senzory pohybu, riadenie osvetlenia na základe príspevku denného svetla, možnosť nastavenia farby či intenzity svetla, ale i ďalšie možnosti inteligentného riadenia môžu byť v prostredí škôl či škôlok naozaj prínosné.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com