Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Ihriská

Osvetlenie ihrísk (detských ihrísk, športových ihrísk i športových areálov) je kľúčové pre zaistenie bezpečnosti, funkčnosti i atraktivity týchto miest aj po zotmení. Správne navrhnuté osvetlenie môže výrazne ovplyvniť celkovú atmosféru prostredia a podporiť chuť a motiváciu ľudí využívať tieto priestory.

Osvetlenie ihriska by malo mať dostatočne vysokú intenzitu, zároveň však nesmie oslňovať. Osvetľovacia sústava by mala zabezpečiť optimálnu viditeľnosť a nerušivé osvetlenie, aby sa minimalizovalo riziko úrazov. Použitie správnej farby svetla môže pozitívne ovplyvniť vnímanie prostredia ihriska a jeho atraktivitu. Rovnomerné rozloženie svetla zabráni tvorbe nežiaducich tieňov a prílišných kontrastov a zabezpečí osvetlenie všetkých dôležitých častí. Vzhľadom na vystavenie poveternostným vplyvom by mali byť svietidlá odolné voči vlhkosti, prachu i nárazom, aby mohli slúžiť dlho a bez potreby častých opráv.

Dôležitým aspektom osvetlenia ihrísk a exteriérových športových areálov je aj energetická účinnosť. Moderné LED svietidlá poskytujú vysoký výkon pri nízkej spotrebe energie, čo prispieva k úspore nákladov. Navyše, riadenie osvetlenia vám dokáže zabezpečiť dodatočné úspory a umožňuje prispôsobiť osvetlenie na základe aktuálnych podmienok a potrieb hráčov či návštevníkov ihriska. 

V rámci konceptu SMART CITY verejné osvetlenie nepredstavuje len svietidlá, ale aj prostriedok, ktorý môže priniesť do verejného priestoru ďalšie inovácie. Svietidlá je možné vybaviť rôznymi senzormi a technológiami (kamery, wi-fi, monitoring stavu svietidiel, sledovanie kvality vzduchu, senzory príspevku denného svetla…). Tým vzniká prepojený, efektívny a inteligentný systém. Osvetlenie sa prispôsobuje aktuálnym potrebám a prináša mnohé ďalšie výhody.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com