Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Športové haly

Správne navrhnuté riešenie osvetlenia v športových halách prispieva k vytvoreniu bezpečného a príjemného prostredia pre všetkých zúčastnených – športovcov i divákov. Športové haly (ale aj telocvične či interiérové kurty) predstavujú priestory so špecifickými požiadavkami na použité osvetlenie.

Športové aktivity vyžadujú dostatočné množstvo svetla pre optimálnu viditeľnosť hráčov a objektov. Osvetlenie by malo byť dostatočne intenzívne a rovnomerne rozmiestnené – tak, aby sa minimalizovali tiene a rušivé kontrasty.

Dôležité je, aby osvetlenie neoslňovalo. Pri športových aktivitách je potrebná koncentrácia a rýchle reakcie, oslňujúce osvetlenie by mohlo negatívne ovplyvniť výkon i celkovú pohodu športovcov a taktiež zážitok divákov. Pre potreby televízneho prenosu zo športovej haly musia byť svietidlá vysokokvalitné a rozmiestnené tak, aby spĺňali všetky požiadavky normy (sú tu vysoké požiadavky predovšetkým na vertikálnu osvetlenosť).

Pri výbere vhodného osvetlenia do športovej haly dbáme aj na jeho odolnosť voči nárazom. Športová hala je miestom, ktoré si vyžaduje pevné, odolné a trvácne svietidlá. Moderné športové haly navyše používajú inteligentné osvetlenie – riadenie osvetlenia im umožňuje jeho efektívnejšie využívanie a prináša úsporu nákladov.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com