Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Parkovacie domy

Úlohou osvetlenia parkovacích domov je zaistiť bezpečnosť, pohodlnú jazdu a jednoduchú orientáciu vodičov a chodcov. Správne navrhnuté osvetlenie podzemných parkovísk zabezpečuje adekvátnu viditeľnosť a minimalizuje riziko nehôd. 

Osvetlenie parkovacieho domu musí poskytovať dostatočnú intenzitu svetla pre bezpečnú orientáciu v priestore, bez ohľadu na dennú dobu. Intenzita osvetlenia sa môže líšiť v závislosti od konkrétnej oblasti v parkovacom dome – parkovacie miesta, vjazdy, výjazdy alebo chodby. Zároveň osvetlenie nesmie oslňovať a vytvárať odlesky. 

Rovnomerné rozloženie svetla je ďalším dôležitým aspektom osvetlenia parkovacích domov. Celý parkovací priestor by mal byť dostatočne a rovnomerne osvetlený, bez tmavých oblastí a rušivých kontrastov, čím sa znižuje riziko nežiaducich situácií a nehôd.

Inteligentné riadiace systémy, ako napríklad senzory pohybu alebo automatické stmievanie pri dostatočnej úrovni denného svetla, môžu prispievať k efektívnejšiemu využívaniu energie a znižovaniu prevádzkových nákladov.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com