Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Nemocnice

Osvetlenie v nemocniciach do veľkej miery ovplyvňuje komfort pacientov i personálu. Kvalitné a správne navrhnuté osvetlenie vytvára príjemné prostredie pre pacientov, zlepšuje pracovné podmienky zdravotníckeho personálu a napomáha zefektívneniu poskytovaných služieb.

Rôzne časti nemocnice vyžadujú rôzne úrovne osvetlenia. Operačné sály a urgentné oddelenia potrebujú veľmi vysokú intenzitu osvetlenia, aby bola zabezpečená optimálna viditeľnosť počas vyšetrení a zákrokov.

Naopak v izbách pacientov nemusí byť intenzita osvetlenia taká vysoká. Príjemná upokojujúca atmosféra môže prispieť k lepšiemu psychickému rozpoloženiu pacientov a ich rýchlejšiemu zotaveniu. V nočných hodinách je potrebné minimalizovať rušivé osvetlenie a zabezpečiť pacientom kvalitný spánok. Pacienti by teda mali mať vhodné podmienky na svoju liečbu a zdravotnícky personál na bezproblémové vykonávanie svojej práce.

Vďaka rovnomernému rozloženiu svetla sa v priestoroch nemocnice eliminujú ostré tiene a prílišné kontrasty. Pre operačné sály a urgentné oddelenia je rovnomernosť osvetlenia nevyhnutná. Osvetlenie taktiež nesmie oslňovať a preťažovať zrak zdravotníckeho personálu.

Pri návrhu osvetlenia je dôležité spolupracovať s odborníkmi a zohľadniť konkrétne potreby a špecifiká daného zdravotníckeho zariadenia. Vďaka výmene starej osvetľovacej sústavy za LED osvetlenie dokáže nemocnica výrazne znížiť svoje prevádzkové náklady. Navyše, riadenie osvetlenia umožňuje prispôsobiť osvetlenie na základe aktuálnych potrieb pacientov i personálu a zároveň zabezpečiť dodatočné úspory nákladov.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com