Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Kancelárie

Osvetlenie kancelárií má veľký vplyv na produktivitu, koncentráciu, celkový komfort i zdravie zamestnancov. Pre vytvorenie príjemnej pracovnej atmosféry je dôležitá správna intenzita a rovnomerné rozloženie svetla.

Osvetlenie by malo poskytovať dostatok svetla pre prácu s dokumentmi, prácu pri počítači či vykonávanie ďalších úloh bez toho, aby preťažovalo zrak. Vďaka rovnomernému rozloženiu svetla vieme minimalizovať príliš tmavé či naopak príliš osvetlené miesta. Tmavé miesta môžu spôsobovať únavu a zníženú koncentráciu, zatiaľ čo príliš osvetlené oblasti oslňujú a spôsobujú vizuálny diskomfort.

Pre zabezpečenie vizuálnej pohody je dobré myslieť aj na osvetlenie bočných stien a stropu. Takéto riešenie zlepšuje celkový komfort pracovníkov, v priestore sa cítia príjemnejšie a osvetlenie pôsobí prirodzenejšie. Taktiež farba svetla dokáže výrazne zmeniť celkovú atmosféru priestoru. Neutrálna biela farba pôsobí príjemne, neruší a zbytočne „nepresycuje“ oči pracovníkov modrým svetlom ako studená biela.

Navyše, riadenie osvetlenia dokáže pozdvihnúť priestor na úplne inú úroveň. Inteligentné osvetlenie ponúka rôzne zaujímavé možnosti – riadenie osvetlenia na základe príspevku denného svetla, vytváranie svetelných scén, použitie senzorov a pod. V našej ponuke máme aj tzv. dynamické osvetlenie, ktorého farba sa dokáže v priebehu dňa meniť a napodobňovať tak prirodzené denné svetlo.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com