Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Cestné komunikácie

Osvetlenie cestných komunikácií zohráva dôležitú úlohu pri zaistení bezpečnosti a komfortu pre vodičov, chodcov a ostatných účastníkov premávky. Správne navrhnuté osvetlenie ciest znižuje riziko dopravných nehôd.

Osvetlenie ciest má zabezpečiť optimálnu viditeľnosť na cestných komunikáciách aj po zotmení. Správne navrhnuté osvetlenie môže pomôcť vodičovi včas zaregistrovať prekážku či iného účastníka cestnej premávky a pohotovo zareagovať. Návrh osvetlenia ciest musí zahŕňať aj správne osvetlenie chodníkov a priechodov pre chodcov.

Osvetlenie cestných komunikácií musí poskytovať optimálnu intenzitu a rovnomerné rozloženie svetla. Pri návrhu osvetľovacej sústavy je dôležité zohľadniť aj energetickú účinnosť a dĺžku životnosti svietidiel. LED svietidlá poskytujú efektívne osvetlenie s dlhou dobou životnosti a nižšou spotrebou energie. V prípade cestných komunikácií môže výmena starej osvetľovacej sústavy za novú priniesť nemalé úspory.

Koncept SMART CITY je dôležitým krokom smerom k inteligentným a udržateľným mestám. Do verejného osvetlenia je možné integrovať rôzne senzory a technológie, čím sa vytvára efektívnejší a inteligentnejší systém. Takéto osvetlenie sa dokáže prispôsobiť aktuálnym potrebám (hustota premávky, pohyb chodcov, poveternostné vplyvy…). SMART CITY dokáže priniesť množstvo inovácií a výhod, ako napr. monitorovanie bezpečnosti na cestách prostredníctvom kamier, sledovanie kvality vzduchu či využitie stožiarov osvetlenia na nabíjanie elektromobilov.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com