Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Parky

Osvetlenie parkov má zaistiť návštevníkom bezpečnosť a komfort. Správne navrhnuté osvetlenie parku dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru a umožňuje jeho využívanie aj po zotmení. 

Park by mal byť osvetlený dostatočne a rovnomerne, aby bol bezpečným prostredím pre svojich návštevníkov. Osvetlenie parku má za úlohu zvýšiť viditeľnosť a minimalizovať riziko nebezpečných situácií. Intenzita osvetlenia v parkoch by mala byť dostatočná na to, aby návštevníci mohli jasne vidieť svoje okolie (vstupy, chodníky, lavičky, verejné priestranstvá, cvičiace ihriská…). Dobre osvetlené cesty a chodníky umožňujú ľuďom pohodlne sa pohybovať v priestoroch parku, športovať, využívať ihriská či relaxovať. Osvetlenie vytvára príjemnú atmosféru, podčiarkuje krásu prírody a umožňuje ľuďom užívať si park aj po zotmení.

Osvetlenie parkov je aj estetickým prvkom. Pri výbere osvetlenia zohľadňujeme nielen funkčnosť, ale aj dizajn svietidiel, ktorý výrazne ovplyvňuje charakter priestoru. LED svietidlá by mali do prostredia vhodne „zapadnúť“ a podporiť celkový vzhľad parku. Riadenie osvetlenia vám dokáže zabezpečiť zníženie nákladov, osvetlenie sa prispôsobuje aktuálnym podmienkam.

Verejné osvetlenie môže byť vybavené rôznymi senzormi a technológiami (kamery, wi-fi, sledovanie kvality vzduchu, senzory stmievania,…). Vďaka tomu sa vytvára efektívnejší a inteligentnejší systém – tzv. SMART CITY. Takéto osvetlenie sa dokáže prispôsobiť aktuálnym potrebám a svietidlá prinášajú okrem funkcie osvetľovania okolia aj ďalšie výhody. Pri návrhu samozrejme nesmieme zabúdať ani na okolitú prírodu a osvetľovať naozaj len to, čo je potrebné.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com