Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

17. februára 2023

Výrobné haly

Správne navrhnuté osvetlenie výrobnej haly prispieva k vytvoreniu efektívneho a bezpečného pracovného prostredia. Vhodne zvolené osvetlenie pozitívne vplýva na pohodlie, produktivitu i zdravie pracovníkov.

Osvetlenie výrobnej haly by malo byť rovnomerné, bez tmavých oblastí a nadmerných kontrastov. Na zabezpečenie optimálnej viditeľnosti vo veľkom priestore výrobnej haly je potrebná vysoká intenzita osvetlenia. Pre vysoké stropy a veľké rozlohy hál je použitie vysokovýkonného LED osvetlenia ideálne – je úsporné, zároveň dokáže poskytovať naozaj vysoký výkon. Náročné priemyselné prostredie s nonstop prevádzkou vyžaduje kvalitné svietidlá s dlhou životnosťou, ktoré sú odolné voči chemickým vplyvom, prachu, vysokej teplote, vlhkosti a vibráciám.

Každá výrobná hala je iná a má špecifické požiadavky na typ a umiestnenie svietidiel vzhľadom na jej rozmery a rozmiestnenie strojov, výrobných liniek, regálov či iných predmetov. Konkrétny návrh preto „šijeme na mieru“ požiadavkám daného priestoru. Navyše, výrobná hala môže byť rozdelená na rôzne sekcie (dielňa, sklad, výroba…) – v tomto prípade navrhujeme optimálne osvetlenie pre každú sekciu zvlášť.

Riadenie osvetlenia vo výrobnej hale môže výrazne prispieť k zlepšeniu pracovného prostredia, optimalizácii výrobných procesov a zníženiu nákladov na energiu. Senzory prítomnosti a intenzity, senzory denného svetla, energetický monitoring, časový harmonogram stmievania, vzdialené ovládanie, ovládanie z tabletu/mobilu a pod. sú len niektoré z technológií, ktoré môžu byť súčasťou systému riadenia osvetlenia vo výrobe.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com