Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Hotely a recepcie

Správne navrhnuté osvetlenie recepcie a hotela vytvára príjemnú atmosféru, zdôrazňuje eleganciu a štýl interiéru a zabezpečuje potrebnú funkcionalitu. Osvetlenie recepcie má kľúčový vplyv na to, ako nás návštevníci pri vstupe do budovy vnímajú.

Recepcia je miesto, ktoré víta návštevníkov hotela (ale i banky, spoločnosti atď.) ako prvé. Správne navrhnuté osvetlenie recepcie prispieva k pozitívnemu prvému dojmu. Dizajn svietidiel použitých na osvetlenie recepcie by mal rešpektovať štýl daného miesta. Osvetlenie by malo byť dostatočne intenzívne, aby na priestory recepcie upozornilo, nie však agresívne a oslňujúce.

Hotely sú miestom, kde je prvoradá príjemná atmosféra a komfort pre jeho návštevníkov. Môžeme tu využiť aj tzv. akcentačné osvetlenie – upozorniť na určité zaujímavé prvky alebo oblasti (umelecké diela, dekoračné prvky, rastliny alebo iné významné časti priestoru). V samotných hotelových izbách je dôležité zabezpečiť optimálne osvetlenie, ktoré umožní hosťom pohodlne čítať, pracovať alebo oddychovať. Osvetlenie priestorov hotela (chodby, izby, spoločenské miestnosti atď.) má veľký vplyv na komfort hostí a dokáže podporiť celkovú atmosféru hotela, či už ide o luxusné, moderné alebo tradičné prostredie.

Farebná teplota by mala korešpondovať s charakterom priestoru. Teplé tóny dokážu vytvoriť útulnú a pohostinnú atmosféru, neutrálna biela môže podčiarknuť modernosť a profesionalitu. Netreba zabúdať aj na možnosť riadenia osvetlenia – to dokáže pozdvihnúť priestory hotela na vyššiu úroveň a zároveň zabezpečiť dodatočné úspory nákladov.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com