Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

9. júla 2023

Administratívne budovy

Osvetlenie je pre zabezpečenie príjemného a produktívneho pracovného prostredia v administratívnych budovách kľúčové. Malo by poskytovať dostatok svetla na čítanie, písanie a vykonávanie ďalších úloh bez toho, aby spôsobovalo únavu očí. Nesmie oslňovať a vytvárať rušivé odlesky.

Svojou intenzitou a farbou svetla má osvetlenie poskytovať vizuálny komfort a vhodne dotvárať celkovú atmosféru priestorov. Neutrálna biela farba neruší, hodí sa preto do väčšiny priestorov administratívnej budovy. Teplá biela farba vytvára príjemnú atmosféru, čo môže byť prospešné pre priestory určené na oddych.

Okrem intenzity a farby svetla je dôležitá aj rovnomernosť osvetlenia. V priestoroch kancelárií vďaka rovnomernému osvetleniu nevznikajú tmavé, neosvetlené miesta a rušivé kontrasty. Pracovníci tak majú rovnaké svetelné podmienky, bez ohľadu na ich umiestnenie v miestnosti. Správne navrhnuté osvetlenie má vplyv na ich pohodu, výkonnosť i zdravie. Rovnomernosť osvetlenia je samozrejme dôležitá aj pre ďalšie priestory administratívnych budov ako konferenčné miestnosti, chodby, schodiská, recepcie, oddychové miestnosti atď.

Pri návrhu osvetlenia do administratívnej budovy je dobré zvážiť aj využitie inteligentných riadiacich systémov, ktoré dokážu znížiť prevádzkové náklady o nemalé čiastky.

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com