Úsporná náhrada za neónky

Aplikácie

Typické priestory pre aplikáciu LED trubíc sú tie, kde sa svieti kompaktnými lineárnymi trubicami, tzv. neónkami. Ide najmä o výrobné haly, sklady, obchodné prevádzky, kancelárie, parkovacie domy a podzemné parkoviská.

Naše trubice sú kompatibilné s bežným zapojením už existujúcich svietidiel. Pre nové aplikácie sú k LED trubiciam k dispozícii špeciálne svietidlá bez elektroniky a s predprípravou na použitie s LED trubicou – napr. lineárne svietidlo LENA.

Výhody LED trubíc

LED trubice sú skvelá náhrada za kompaktné lineárne trubice, tzv. neónky. Tie sa síce vyznačujú nižšími počiatočnými nákladmi, zároveň je však pre ne charakteristická nižšia efektívnosť, kratšia životnosť a prejavy ako bzučanie, blikanie či prehrievanie sa. 

Hlavnými výhodami LED trubíc T8 sú dlhšia životnosťúspora až 60 % nákladov na spotrebu elektrickej energie a údržbu.

Medzi ďalšie benefity patrí jednoduchá inštalácia, výborná svietivosť, rovnomernosť svetelného toku, nárazuvzdornosť i okamžité rozsvietenie svietidla. Výmena starých trubíc za nové nie je zložitá, pomôcť vám môžu naše postupy – návod na inštaláciu LED trubíc rady Y3 i návod na inštaláciu LED trubíc rady Y5.

Kvalita trubíc a ich komponentov

Naše LED trubice prešli prísnym výberom a kvalitné komponenty tvoria ich základ. Sú v nich použité LED čipy od taiwanskej spoločnosti Epistar®. Najcitlivejším komponentom v LED trubiciach je napájací zdroj (elektronický predradník), preto prednostne využívame kondenzátory od japonskej legendy Rubycon. Samozrejmosťou je dostatočné chladenie LED trubíc, ktoré prispieva k vyššej životnosti všetkých komponentov i samotnej trubice. 

Dôkazom vysokej kvality komponentov našich LED trubíc je aj predĺžená záruka 3 až 5 rokov – podľa zvoleného variantu.

Predradník od spoločnosti Rubycon

Predradník s kondenzátorom od spoločnosti Rubycon

V ponuke máme dva typy krytov (difúzorov):

  • priehľadný (číry) difúzor  poskytuje vyšší svetelný tok s priepustnosťou svetla až 97 %,
  • mliečny difúzor – šetrí oči a znižuje mieru oslnenia, pričom prepúšťa až 88 % svetla.

Priehľadný a mliečny difúzor

Priehľadný difúzor (vľavo) a mliečny difúzor (vpravo)

Intenzita osvetlenia

Intenzita osvetlenia je veľmi dôležitým faktorom pri výbere správnych LED trubíc, preto vždy pre zákazníka vyberáme to správne riešenie na mieru. Naše LED trubice sú osadené kvalitnými LED čipmi, ktoré majú veľmi vysoký svetelný tok v porovnaní s bežne dostupnými štandardnými čipmi. V závislosti od zvoleného modelu vieme dosiahnuť merný výkon až do 137 lm/W.

Úspora s trubicami

Úspora nákladov oproti klasickým lineárnym kompaktným trubiciam (neónkam) je až 60 %. Úspora elektrickej energie tvorí najpodstatnejšiu zložku, okrem toho však ušetríte aj na údržbe. V závislosti od druhu prevádzky a spôsobu použitia trubíc môžete vďaka ich výmene ušetriť nemalé čiastky.

Pokiaľ máte klimatizované priestory, získate vďaka efektívnejšej premene elektrickej energie na svetelnú energiu menej vyprodukovaného tepla. Ako bonus teda dosiahnete dodatočné úspory na nákladoch na klimatizáciu.

Cena trubíc

Cenu jednotlivých LED trubíc stanovujeme individuálne pre konkrétny projekt. Kontaktujte nás a vyžiadajte si cenovú ponuku.

Odoslať nezáväzný dopyt

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Ku každému projektu pristupujeme individuálne a pri návrhu riešenia zohľadňujeme parametre osvetľovaných priestorov.

Máte otázku? ×