Úsporná náhrada za neónky

Aplikácie

Aplikácia LED trubíc je vhodná v priestoroch, kde sa svieti kompaktnými lineárnymi trubicami – tzv. neónkami. Ide najmä o výrobné haly, sklady, obchodné prevádzky, kancelárie, parkovacie domy a podzemné parkoviská.

Naše trubice sú kompatibilné s bežným zapojením už existujúcich svietidiel. Pre nové aplikácie sú k LED trubiciam k dispozícii špeciálne svietidlá bez elektroniky a s predprípravou na použitie s LED trubicou.

Výhody LED trubíc

LED trubice sú skvelá náhrada za kompaktné lineárne trubice (neónky). Neónky sú síce často lacnejšie, zároveň je však pre ne charakteristická nižšia efektívnosť, kratšia životnosť a prejavy ako bzučanie, blikanie či prehrievanie sa.  

Benefity LED trubíc:

 • dlhá životnosť,
 • vysoká úspora (až 60 % nákladov na spotrebu elektrickej energie a údržbu),
 • jednoduchá inštalácia,
 • výborná svietivosť,
 • rovnomernosť svetelného toku,
 • nárazuvzdornosť, 
 • okamžité rozsvietenie svietidla,
 • absencia blikania a bzučania,
 • neprehrievanie sa.

Výmena starých trubíc za nové nie je zložitá, pomôcť vám môžu naše postupy – návod na inštaláciu LED trubíc rady Y3 i návod na inštaláciu LED trubíc rady Y5.

Kvalita trubíc a ich komponentov

Naše LED trubice prešli prísnym výberom a kvalitné komponenty tvoria ich základ. Samozrejmosťou je dostatočné chladenie LED trubíc, ktoré prispieva k vyššej životnosti všetkých komponentov i samotnej trubice. 

Dôkazom vysokej kvality komponentov našich LED trubíc je aj predĺžená záruka 5 alebo 7 rokov  podľa zvoleného variantu.

V ponuke máme dva typy krytov (difúzorov):

 • priehľadný (číry) difúzor  poskytuje vyšší svetelný tok,
 • opálový difúzor – šetrí oči a znižuje mieru oslnenia.

Priehľadný a mliečny difúzor

Opálový difúzor (vľavo) a číry difúzor (vpravo)

Intenzita osvetlenia

Intenzita osvetlenia je veľmi dôležitý faktor pri výbere správnych LED trubíc, preto každému zákazníkovi ponúkame riešenie na mieru. Naše LED trubice sú osadené kvalitnými LED čipmi, ktoré majú veľmi vysoký svetelný tok v porovnaní s bežne dostupnými štandardnými čipmi. V závislosti od zvoleného modelu vieme dosiahnuť merný výkon až do 162 lm/W.

Úspora s trubicami

Úspora nákladov oproti klasickým lineárnym žiarivkám (neónkam) je až 60 %. Úspora elektrickej energie tvorí najpodstatnejšiu zložku, okrem toho však ušetríte aj na údržbe. V závislosti od druhu prevádzky a spôsobu použitia trubíc môžete vďaka ich výmene ušetriť nemalé čiastky.

Pokiaľ máte klimatizované priestory, získate vďaka efektívnejšej premene elektrickej energie na svetelnú energiu menej vyprodukovaného tepla. Ako bonus teda dosiahnete dodatočné úspory na nákladoch na klimatizáciu.

Cena trubíc

Cenu jednotlivých LED trubíc stanovujeme individuálne pre konkrétny projekt. Kontaktujte nás a vyžiadajte si cenovú ponuku.

Odoslať nezáväzný dopyt

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Ku každému projektu pristupujeme individuálne a pri návrhu riešenia zohľadňujeme parametre osvetľovaných priestorov.

Máte otázku? ×