Dopyt

Máte otázku? Zanechajte nám odkaz.

21. novembra 2013

Osvetlenie ulíc v New Yorku pomocou LED

Program na výmenu pouličného osvetlenia za LED

New York City je najľudnatejším mestom v USA – žije tu viac ako 8 miliónov obyvateľov. Také veľké mesto samozrejme musí byť dobre osvetlené. V súčasnosti sa na osvetlenie ulíc New Yorku využíva 250 000 klasických pouličných lámp so žiarovkami. To sa ale vďaka novej iniciatíve radnice s názvom PlaNYC čoskoro zmení. Súčasťou tejto iniciatívy je komplexný, dlhodobo udržateľný program, ktorého cieľom je znížiť emisie skleníkových plynov uvoľňovaných pri “prevádzke” mesta do roku 2017 o 30%.

Úspora nákladov s využitím LED

Ak všetko vyjde podľa plánu, inštalácia LED svietidiel ušetrí daňovníkom 14 miliónov dolárov – 6 miliónov za spotrebu energie a 8 miliónov za údržbu systému.

Vyššia životnosť LED svietidiel bez údržby

Životnosť LED svietidla je približne 20 rokov. To predstavuje obrovský rozdiel oproti životnosti súčasných vysokotlakových sodíkovým výbojok, ktoré je navyše potrebné približne každých 6 rokov vymeniť.

Najväčšia výmena verejného osvetlenia na svete

Testovanie nového typu newyorského osvetlenia začalo v roku 2008. Kompletná výmena systému je rozdelená do troch fáz a mala by byť hotová v roku 2017.

Hoci tento projekt bude najväčšou výmenou verejného osvetlenia na svete, New York nie je prvým mestom USA, ktoré sa podujalo nahradiť starý systém osvetlenia novým LED osvetlením. Výmena 141 000 pouličných lámp bola nedávno dokončená napríklad v Los Angeles, vďaka čomu mesto ušetrilo až 63 % nákladov na prevádzku verejného osvetlenia, čo je dokonca viac, ako sa pôvodne predpokladalo. Okrem toho sa podarilo znížiť úroveň svetelného smogu, keďže LED svietidlá je možné lepšie smerovať a tým ešte viac redukovať straty.

Osvetlenie ulíc New Yorku

ZDROJE:

 

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Každý projekt naceňujeme namieru podľa potrieb vášho priestoru. Nechajte si vypracovať cenovú kalkuláciu našimi špecialistami.

Tomáš Krúžek

obchodno-technický zástupca
(+421) 910 270 599
(+421) 32 286 14 84
led@freyaled.com