LED lineárne svietidlo LINUS MAX

LED lineárne svietidlo LINUS MAX bolo špeciálne vyvinuté na inštaláciu v extrémnych teplotách – vďaka svojmu teplotnému rozsahu sa hodí predovšetkým pre mraziarne, chladiarne, hutnícke linky, pekárne a sklárne.


Mám záujem

LED svietidlo do extrémnych teplôt

Je ideálna náhrada za lineárne fluorescenčné žiarivky T5 a T8. Najčastejšie sa využíva na prisadenú montáž na strop, prípadne inštaláciu na stenu. Svietidlo je vhodné do interiérov i exteriérov. Vyrába sa v dvoch dĺžkach (120 a 150 cm), v prevedení s integrovanými LED čipmi.

LINUS MAX zaručuje dlhú životnosť a výrazné šetrenie energie. Určite vás potešia jeho parametre – úspora až 45 % nákladov na energiu oproti svojej staršej fluorescenčnej alternatíve a životnosť viac než 50 000 hodín. Vďaka vysokému mernému výkonu až do 123 lm/W dokáže efektívne osvetliť priestor a zároveň šetriť vaše náklady.

Jednotlivé zdroje svetla (LED čipy) nie sú rozpoznateľné, svietidlo poskytuje príjemné celistvé osvetlenie priestoru bez efektu viacnásobných tieňov. Je pre neho charakteristické hodnoverné zobrazenie farieb, index podania farieb je vyšší ako 80. V osvetľovanom priestore sa tak človek cíti príjemne, neruší ho skresľovanie reálnych farieb predmetov.  

Medzi ďalšie charakteristiky svietidla LINUS MAX patrí prachotesnosťvysoká odolnosť voči striekajúcej vode a nárazom (vďaka triede krytia IP 66 je zaručené dokonalé tesnenie svietidla). Svietidlo odoláva deformáciám, agresívnemu prostrediu a je špeciálne vyvinuté pre inštaláciu v extrémnych teplotách od -40 °C až do +60 °C.  okamžitý štart, nebzučí a nebliká.  

Svietidlo je „fotobiologicky bezpečné” a patrí do skupiny „osvetlenie bez rizika” – nemá fotobiologický dopad na ľudské telo (koža, rohovka) v prípade dlhodobého vystavenia človeka jeho svetlu. Je možné ho zaradiť taktiež medzi ekologické osvetlenie – neobsahuje látky škodiace životnému prostrediu a neprodukuje UV žiarenie. Polykarbonátové telo svietidla tvoria výlučne bezpečné materiály a aj v prípade jeho poškodenia vám nehrozí žiadne riziko.

Na svietidlá LINUS MAX platí predĺžená záruka 5 rokov

Vyrobené v EÚŽivotnosť 50 000 hodínZáruka 5 rokovCE certifikáciaRoHS certifikáciaTrieda krytia IP 66Trieda krytia IK 10

Parametre lineárneho svietidla LINUS MAX

MODEL LINUS MAX 120
LINUS MAX 150
Rozmery svietidla 1 224 × 75 × 105 mm 1 524 × 75 × 105 mm
Príkon 55 W 36 W 68 W
Svetelný tok (NB)* Neutrálna biela (NB) 6 710 lm 4 250 lm 8 390 lm
Uhol vyžarovania 90°
Teplota svetelného toku 4 000 K (na požiadanie 3 000 alebo 5 000 K)
LED čipy Lumileds 
Index podania farieb > 80 CRI (Ra)
Prevádzková teplota
-40 °C ~ 60 °C
Životnosť > 50 000 hodín/L80B20
Teleso svietidla šedý hliníkový profil
Tesnenie svietidla polyuretán v drážkach telesa
Difúzor tepelne tvrdené bezpečnostné sklo
Reflektor oceľový plech (RAL 9003)
Trieda krytia IP 66/IK 10
Možnosť regulácie  DALI
Napájací zdroj Tridonic
Spôsob montáže prisadením na strop alebo stenu
Priebežná kabeláž áno, na objednávku (1F/3F)
Modul núdzového osvetlenia áno, na objednávku
Prevádzková teplota núdzového osvetlenia 0 °C ~ 25 °C
Hmotnosť 4,3 kg 5,0 kg 5,3 kg
Záruka 5 rokov

* Svetelný tok je udávaný už aj so započítanými stratami na svietidle (neuvádzame svetelný tok samotných LED čipov). Intenzita svetelného toku závisí od zvolenej teploty svetla (v kelvinoch) – čím je teplota vyššia, tým je svetelný tok väčší. [3 000 K = teplá biela (TB), 4 000 K = neutrálna biela (NB), 5 000 K = denná biela (DB), 6 000 K = studená biela (SB)]

Katalógový list – svietidlo LINUS MAX Katalógový list – svietidlo LINUS MAX  Fotometrické dáta – svietidlo LINUS MAX  LDT dáta k svietidlu LINUS MAX

Vypracujeme vám riešenie na mieru

Ku každému projektu pristupujeme individuálne a pri návrhu riešenia zohľadňujeme parametre osvetľovaných priestorov.

Máte otázku? ×